METÓDY POTLAČE TEXTILU

POTLAČ TEXTILU METÓDOU FLOCK a FLEX
 
Flock tlač je vysokokvalitná tlač s dlhou životnosťou. Flock je vhodný na tlačenie grafiky, textov a logov. Grafický motív sa vyreže pomocou rezacieho plotra zo špeciálnej fólie, ktorá sa následne nalisuje na textilný produkt. Flock je charakteristický svojím povrchom - pripomína semiš alebo jemný koberec a je veľmi príjemný na dotyk.

Flex tlač sa rovnako ako flock tlač realizuje vyrezaním motívu do špeciálnej fólie a jej následnou fixáciou na textilný produkt. Povrch flexu je veľmi jemný - na dotyk gumový, takmer vôbec nevystupuje nad štruktúru textilu. Na rozdiel od Flocku - ponúka flex tlač širšiu farebnú škálu a čo je hlavné aj rôzne efekty: 
fosforový efekt (svietiaci v tme), metalický efekt (zlatá, strieborná farba), glitrový efekt (farba obsahuje drobné častice), reflexný efekt (reaguje na svetlo ako napríklad reflexné vesty) 

Printflex - potlačitelný materiál, takže je možné docieliť odtiene farieb a farebné prechody, ako sú napr. na fotografiách.

3D potlač - je nažehlovací materiál so špeciálnym 3D efektom
     
POTLAČ TEXTILU SUBLIMAČNOU METÓDOU

Sublimačná tlač umožňuje plnofarebnú potlač ľubovoľného produktu vyhotoveného z polyesteru, alebo zmesi polyesteru. Pri sublimačnej tlači sa motív vytlačí pomocou špeciálnych atramentov na prenosový papier, ktorý sa následne umiestni na produkt a fixuje v tepelnom lise. Pri vysokej teplote (cca 190-200 stupňov Celzia) nastáva samotná sublimácia. Atrament priamo zafarbí vlákna materiálu. Výsledok je plnofarebný motív s krásne jasnou tlačou a vysokou trvanlivosťou potlače. Pre zachovanie pôvodnej farebnosti motívu je nutné aplikovať sublimačnú tlač na biely materiál. 

Sieťotlač je technika vhodná pre tlač vo veľkom množstve. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči praniu. Reklamný alebo akýkoľvek nápis sa tlačí priamo na textil alebo iný materiál. Výhodou sieťotlače je značný nános farby a takmer neobmedzené možnosti voľby potláčaného materiálu.

Strojové vyšívanie
Vyšívané logo je elegantný spôsob ako sa zviditeľniť a pri prezentácii firmy. Vhodné na reklamné účely firiem, klubov, spolkov či kapiel, ako aj pre osobné použitie či darček pre blízkych.


Aktuality, referencie, akcie sledujte na